Epi(c)Walking - kurz severské chůze

EpicWalking duha

Každý může udělat první krok!

Termíny a trasy jaro-léto 2021

Den: středa, první lekce: 5.5.2021, celkem 10 lekcí

Kdy: 18:00 – 19:30

Lokality: Ďáblický háj, Vyšehrad, Hostivařský les, Stromovka, Krčský les

Délka tras: 3-5 km (podmínkou účasti je, že tuto vzdálenost musíte být schopni ujít)

Počet účastníků: 4 – 8 osob podle zdatnosti skupiny

Cena kurzu je 900 Kč za 10 lekcí.

NOVĚ díky finanční podpoře od firmy Glenmark Pharmaceuticals Distribution s.r.o. dostane prvních šest zájemců slevu 90 % z ceny kurzu, zaplatí tedy pouze 90 Kč.

Podmínkou účasti v kurzu je vstupní konzultace s lékařkou-epileptoložkou – k tomu bude potřebovat vidět zprávu od vašeho neurologa (ideálně z posledních 6 měsíců) se základními informacemi týkajícími se vaší epilepsie. Naší prioritou je bezpečí všech účastníků!

Dotazy i přihlášky směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Letáček s aktuálními informacemi zde.

Těšíme se na Vaši účast!

EpiStop z. s.

Epi(c)walking v otázkách a odpovědích

Co je Epi(c)Walking?

Epi(c)Walking je název projektu, jehož cílem je umožnit lidem s epilepsií začít s pohybem v jeho nejjednodušší formě – chůzi. Víme, že mnoho lidí s epilepsií váhá, zda je pro ně pohyb vůbec bezpečný a jakou pohybovou aktivitu zvolit.

Název Epi(c)Walking vychází ze spojení Nordic walking (česky severská chůze), což je sportovní chůze se speciálními holemi, které zapojí do pohybu celé tělo, a pomáhají tak zlepšit držení těla a zvýšit energetický výdej. Po zvládnutí základní techniky je Nordic walking vhodný takřka pro všechny – od seniorů po vrcholové sportovce. Zátěž může každý přizpůsobit svým schopnostem nebo momentálním možnostem.

Epi(c)Walking původně vznikl v roce 2019 jako série letních a podzimních vycházek, kterých se mohl zúčastnit kdokoliv i jednorázově. Bylo ale zřejmé, že největší výsledky měli ti, kteří chodili pravidelně. Během deseti lekcí se výrazně zlepšila jejich technika, držení těla, a v neposlední řadě také chuť a odvaha se hýbat! To nás motivovalo k vytvoření kurzu.

Proč bych se měl/a hýbat? Ze zátěže mám spíš obavy...

Na každé lekci našeho kurzu je přítomna nejen profesionální lektorka, ale také medik či lékař schopný poskytnout první pomoc člověku s epilepsií. Podmínkou účasti v kurzu je nicméně vstupní konzultace s lékařkou-epileptoložkou.

Můžu se zúčastnit jen jedné lekce?

Je možné zúčastnit se buďto poloviny kurzu a rozhodnout se, zda chcete pokračovat dál, nebo zaplatit celý kurz dopředu.

Kdo vede lekce?

Od září 2019 vede Epi(c)Walking zkušená lektorka paní Gábina Křečková. Gábina je lektorkou Nordic walking a pilates s mnoha lety praxe. Má bohaté zkušenosti s klienty různého věku i různých osobních cílů. Netají se tím, že sama musela v boji se zdravotními problémy změnit své životní priority a rozhodla se pomáhat i ostatním na cestě za plnohodnotným životem.

Více o lektorce a jejich aktivitách naleznete na www.vitalplan.cz.

Potřebuji vlastní hole?

Hole zdarma zapůjčíme na první lekci. Poté je zapůjčení možné za 10 Kč za jednu lekci. V případě zájmu lektorka ráda zprostředkuje výběr a zakoupení vlastních holí. Hůlky dobře slouží i jako cvičební pomůcka, použijeme je k úvodnímu zahřátí i závěrečnému protažení.

Nikdy jsem nesportoval/a, mohu se přesto zúčastnit?

URČITĚ ANO! :-) Jak bylo řečeno, v Nordic walking zátěž do značně míry určujete sami. Tempo přizpůsobíme účastníkům a díky návaznosti lekcí ho jistě postupně posuneme dál :-)

Může se mnou jít člen rodiny nebo kamarád?

Jednorázově po předchozí domluvě se může zúčastnit i doprovod, je ale jistě pochopitelné, že lektorka se bude přednostně věnovat kurzistům.

Protože chceme podpořit vaše odhodlání, váš doprovod se může za do kurzu přihlásit také - i v případě, že nemá epilepsii.